آیاآب مقطر قابل نوشیدن است؟

تصویر اب مقطر قابل نوشیدن

آیاآب مقطر قابل نوشیدن است؟

نوشیدن آب مقطر ؟ مزایا، نکات و موارد دیگر

نوشیدن آب مقطر تنها راه برای اطمینان از مصرف آب خالص و تمیز است. شواهد اخیر درباره منابع آب عمومی مابیان کننده این مطلب میباشد: آب شیرین نوشیدنی است، اما در بلندمدت نوشیدنش قابل اطمینان نیست.

چرا نباید آب قابل شرب را همیشه نوشید؟

گزارش آب محلی خود را بخوانید و متوجه شوید آب شما پر از مواد شیمیایی، مواد معدنی و هزاران مواد دیگر از مواد آلی و غیر آلی است. اکثر آنها به یک دسته به نام “Total Solids Dissolved or TDS” تقسیم شده است.

گروه TDS می تواند حدود 75،000 + مواد شیمیایی متفاوت را بسته باشد که بستگی به محل زندگی شما دارد.

هزاران کارشناس معتقدند که آب شیرین امروزه برای نوشیدن سالم میباشد اما می تواند در دراز مدت نوشیدن آن منجر به سرطان شود.

 

آیا آب معدنی،مواد معدنی را از بدن شما حذف می کند؟

آب مقطر سموم و مواد معدنی را از بدن شما حذف می کند. این به این دلیل است که آب مقطر حاوی مواد معدنی نیست.

آب مقطر دارای بار الکتریکی منفی است و کمی اسیدی است، به طوری که به طور طبیعی جذب مواد معدنی و فلزات سنگین در بدن شما خواهد شد که در آب بدن حل می شود.

این امری مفید است زیرا می تواند بسیاری از مواد مخدر را در بدن دفع کند و به افرادی که از درد مفاصل  رنج می برند کمک کند که از التهابات آنها کم شود.با این حال، چون آب مقطر اسیدیتر از بدن است، آب مقطر  می تواند  به بدن شما کمک کند تا مواد معدنی را از بین ببرد. این در بلند مدت یکی از معایب آن بشمار آید.

تصویر اب مقطرنحوه استفاده از آب مقطر برای بهبود سلامت شما

استفاده از آب مقطر می تواند یک ابزار قدرتمند برای بهبود سلامت شما و حفظ مواد مضر از بدن شما باشد. در اینجا دو راه برای استفاده از آب مقطر به شما پیشنهاد میشود:

1- استفاده از آب مقطر برای نوشیدن بهترین راه برای اطمینان از مصرف آب خالص است. با این حال، همانطور که قبلا ذکر شد، آب مقطر تمام مواد معدنیش حذف شده است.به همین دلیل همیشه باید مواد معدنی را قبل از مصرف آب مقطر به آب اضافه کنید. بهترین راه برای این کار این است که با نمک دریا به آب مقطر خود اضافه کنید این کار باعث افزایش pH و اضافه کردن الکترولیت های ضروری و مواد معدنی می شود.1/4 تا 1/2 قاشق چای خوری برای هر گالن آب مقطر استفاده کنید.

2- آب مقطر یک عامل سم زدای باور نکردنی است. همانطور که قبلا ذکر شد، آب مقطر یک عامل  قوی است که فلزات سنگین، مواد شیمیایی و آلاینده های معدنی به کبد میفرستد.یکی از ساده ترین پروتکل ها مصرف آب مقطر در ایام روزه داری است. یا یک یا دو روز در هفته شما مقدار زیادی مواد معدنی را از مواد غذایی خود دریافت می کنید، بنابراین چند روز در هفته وجود دارد که بدن آسیبی به آن وارد نمی شود.

مجددا ما باید به شما یادآوری کنیم که آب مقطر می تواند منجر به کمبود مواد معدنی شود، بنابراین استفاده از آب مقطر برای کمک به سم زدایی بدن باید فقط به صورت دوره ای و برای مدت کوتاهی انجام شود.

نتیجه :نوشیدن آب مقطر بخاطر سلامتی شما پیشنهاد نمیشود ولی با احتیاط و مشاوره خوب، استفاده کنید. شما همچنین باید با پزشک خود چک کنید تا اطمینان حاصل کنید که این روند مفید برای بدن شما  باشد.

البته باید خاطر نشان کرد که  در فروشگاه آب زلاب،آب مقطرهای قابل شرب تولید شده است که برای خرید این محصول کافیست با ما تماس بگیرید.

 

 

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *